Kutsu keeletoimetaja külla!

Meie veebruarikuine kampaania on lõppenud. Täname kõiki osalejaid!

2019. aasta on eesti keele aasta ning veebruarikuu on pühendatud keeletoimetamisele ja selgele keelele. Eesti ettevõtted, riigiasutused ja vabaühendused saavad sel kuul keeletoimetajatelt tasuta nõu, et sõnastada oma eestikeelsed tekstid selgemalt.

Kampaania „Kutsu keeletoimetaja külla!“ ajal pakuvad Eesti Keeletoimetajate Liidu liikmed veebruaris 50 organisatsioonile üle Eesti võimalust lasta tasuta toimetada üks tekst ja saada selle kohta nõu. Kampaanias osaleb 19 keeletoimetajate liidu liiget.

Vaata jooksvat infot kampaania kohta meie Facebooki-lehelt.

Kuidas kutsuda keeletoimetaja külla?

 • Valige välja kuni viis lehekülge teksti (1 lk on 1800 tähemärki, sh tühikud), mida soovite lasta toimetada. Kopeerige tekst(id) Wordi faili.
 • Andke oma huvist teada aadressil kristel.ress@paevakera.ee, esitades järgmise info.
  1. Organisatsiooni nimi, aadress ja veebisaidi aadress.
  2. Kontaktisiku nimi, telefon ja meiliaadress.
  3. Organisatsiooni lühitutvustus või link sellekohasele veebitekstile.
  4. Toimetamist vajav tekst failina koos selle lühikirjeldusega ja lisainfo selle kohta, millist abi keeletoimetajalt ootate.
  5. Kas eelistate saada tund aega tekstiga seotud nõustamist a) oma kontoris (lisage aadress), b) telefoni või Skype’i-vestluse teel või c) meili teel?
  6. Lisainfo.
 • Me teatame teile info kättesaamisest ja viime teid kokku sobiva keeletoimetajaga.
 • Kui soovite lasta toimetada rohkem kui 5 lk teksti ja/või saada nõu suuremas ulatuses kui tund aega, siis see on tasuline. Hinnas saate leppida kokku oma keeletoimetajaga.

Kampaanias saavad osaleda esimesed 50 organisatsiooni, kes annavad oma huvist teada ja kelle vajadustele leiame sobiva keeletoimetaja. Eelistame organisatsioone, kes ei ole varem keeletoimetamisteenusega kokku puutunud ja/või kus ei tööta keeletoimetajat.

Liidu tegevust toetab Haridus- ja Teadusministeerium, kes on ühtlasi kampaania „Kutsu keeletoimetaja külla!“ rahastaja.

Lisateave:
Kristel Ress
Eesti Keeletoimetajate Liidu asutajaliige
5666 3876
kristel.ress@paevakera.ee