„Kutsu keeletoimetaja külla!“ novembris 2019

Meil on hea meel, et tundsite huvi keelenõu saamise vastu! Kahjuks on novembrikuu kampaania kohad täitunud. Soovitame jälgida meie veebisaiti ja Facebooki lehte võimaliku uue kampaania asjus.

Kui soovite, et teavitaksime Teid tulevikus sarnasest võimalusest, saatke see soov palun aadressile kristel.ress@paevakera.ee.


2019. aasta on eesti keele aasta. Keeletoimetajate liit pakub sel puhul ettevõtetele, asutustele ja vabaühendustele tasuta nõu, et sõnastada oma eestikeelsed tekstid selgemalt.

Kampaania „Kutsu keeletoimetaja külla!“ ajal pakuvad liidu liikmed novembris 12 organisatsioonile võimalust lasta tasuta toimetada üks tekst ja saada selle kohta nõu.

Kuidas kutsuda keeletoimetaja külla?

 • Valige välja kuni viis lehekülge teksti, mida soovite lasta toimetada. (Pange tähele, et üks lehekülg on 1800 tähemärki, sh tühikud.) Kopeerige tekst(id) Wordi faili.
 • Andke oma huvist teada projektijuhile aadressil kristel.ress@paevakera.ee, esitades järgmise info.
  1. Organisatsiooni nimi, aadress ja veebisaidi aadress.
  2. Kontaktisiku nimi, telefon ja meiliaadress.
  3. Organisatsiooni lühitutvustus või link sellekohasele veebitekstile.
  4. Toimetamist vajav tekst failina koos selle lühikirjeldusega ja lisainfo selle kohta, millist abi keeletoimetajalt ennekõike ootate.
  5. Info selle kohta, kas eelistate saada tund aega tekstiga seotud nõustamist a) oma kontoris (lisage aadress), b) telefoni või Skype’i-vestluse teel või c) meili teel.
  6. Muu vajalik.
 • Projektijuht vastab teile ja viib teid võimaluse korral kokku sobiva keeletoimetajaga. Palun arvestage, et me saame võtta toimetada ainult neid tekste, mille jaoks meil on pakkuda pädev keeletoimetaja.
 • Kui soovite lasta toimetada rohkem kui 5 lk teksti ja/või saada nõu suuremas ulatuses kui tund aega, siis see on tasuline. Hinnas saate leppida kokku juba otse keeletoimetajaga.

Kampaanias saavad osaleda esimesed 12 organisatsiooni, kes annavad oma huvist teada ja kelle vajadustele leiame sobiva keeletoimetaja. Eelistame organisatsioone, kes ei ole varem selle teenusega kokku puutunud ja/või kus ei tööta keeletoimetajat.

See on korduskampaania. Veebruaris korraldasime kampaania esimest korda ja siis osales selles 18 liidu liiget, kes kokku nõustasid 32 organisatsiooni.

Liidu tegevust toetab Haridus- ja Teadusministeerium, kes on ühtlasi kampaania „Kutsu keeletoimetaja külla!“ rahastaja.

Lisateave:
Kristel Ress
Eesti Keeletoimetajate Liidu asutajaliige
5666 3876
kristel.ress@paevakera.ee