Vikipeedia keeletoimetamistalgud

1. detsembrist 14. märtsini toimunud neljandatel keeletoimetamistalgutel toimetas 23 osalist 491 Vikipeedia artiklit. Nelja aastaga on talgulisi olnud 79, mõni neist on osalenud mitmel aastal. Parimate väljavalimisel hindas žürii tehtud paranduste põhjendatust ja toimetatud artiklite mahtu. Tublisid keeletoimetajaid tunnustasid Eesti Keeletoimetajate Liit 2000 euroga, MTÜ Wikimedia Eesti 500 euroga ning kommunikatsioonibüroo Past ja Partnerid 250 euroga.

Talgud võitis Merily Šmidt (auhind 1000 eurot), teise koha pälvis Eve Sooneste (600 eurot) ja kolmanda Elisabeth Kaukonen (400 eurot). Kommunikatsioonibüroolt Past ja Partnerid sai tunnustusmüksu (250 eurot) neljanda koha pälvinud Terje Lusik. Parim uus tulija ja MTÜ Wikimedia Eesti auhinna (500 eurot) saaja oli Kaja Randam.

Üleval Eve Sooneste, Merily Šmidt ja Elisabeth Kaukonen, all Kaja Randam ja Terje Lusik. Foto: Ann Siimani ekraanipilt

Keeletoimetamistalgute žüriisse kuulusid Ann Siiman Tartu Ülikoolist, Külli Pärtel Eesti Keeletoimetajate Liidust, Sirli Zupping Haridus- ja Teadusministeeriumist, Helin Kask Tallinna Ülikoolist ning Käbi Laan MTÜ-st Wikimedia Eesti.

Talguid korraldasid Eesti Keeletoimetajate Liit, Tartu Ülikool ja MTÜ Wikimedia Eesti, toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave: Ann Siiman, Tartu Ülikooli eesti keele lektor, keeletoimetamistalgute žürii esimees, 5348 7608, ann.siiman@ut.ee


Talgutele on kutsutud kõik keeletoimetamishuvilised, nii uued kui ka vanad osalejad. Osalemiseks tuleb end talgute Vikipeedia lehel kirja panna ja toimetama asuda. Talguliselt oodatakse teksti õigekirja, stiili, sõnajärje ja vormistuse parandamist, lisapunkte annab faktide ja terminite kontrollimine. Žürii hindab eelkõige keeletoimetatud artiklite kvaliteeti, kuid ka arvu. Auhinnasaajad ja soovi korral ka teised osalejad saavad oma töö kohta tagasisidet.

Loe Vikipeediast talgutel osalemise ja varasemate võitjate kohta.