Vikipeedia keeletoimetamistalgud

1. detsembrist 2019 kuni 14. märtsini 2020 toimunud kolmandad Vikipeedia keeletoimetamistalgud on lõppenud ja võitjad avalikustame sügisel.

Talgute eesmärk oli Vikipeedia artikleid keeleliselt ladusamaks muuta ja väärtustada keeletoimetaja ametit. Talguid korraldasid Tartu Ülikool, Eesti Keeletoimetajate Liit ja MTÜ Wikimedia Eesti ning need olid osa Vikipeedia edendamise projektist Miljon+.

Talgute auhinnafond on 2500 eurot. Kokku 2000 eurot esimesele kolmele tublile talgulisele paneb välja Tartu Hansa Rotary klubi, et tõsta esile vabatahtlikke toimetajaid ning anda oma panus eesti keele arendamisse ja hoidmisse. Sel aastal esimest korda annab MTÜ Wikimedia Eesti 500-eurose eripreemia parimale uuele talgulisele ehk inimesele, kes ei ole osalenud varasematel talgutel.

Auhinna saajad selgitas välja žürii, kes võttis arvesse toimetatud artiklite kvaliteeti ja mahtu. 2020. aastal kuulusid žüriisse Ann Siiman (žürii esimees, Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut), Airi Männik (Eesti Keeletoimetajate Liit), Svea Tarkin (Eesti Keeletoimetajate Liit), Sirli Zupping (Haridus- ja Teadusministeerium), Helin Kask (Tallinna Ülikooli eesti keele ja kultuuri instituut) ja Ursula Erik (MTÜ Wikimedia Eesti).

Loe Vikipeediast talgutel osalemise ja varasemate võitjate kohta.

Lisateave
Ann Siiman
5348 7608
ann.siiman@ut.ee